Zaproszenie na spotkanie autorskie z Leszkiem Bartołdem, autorem książki „Z cukrzycą po górach”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zaproszenie na spotkanie autorskie z Leszkiem Bartołdem, autorem książki „Z cukrzycą po górach”

Już niedługo w Wadowickiej Bibliotece Publicznej
odbędzie się spotkanie z człowiekiem, który od blisko 40 lat zmaga się z cukrzycą, a mimo to oddaje się swojej pasji – wędrowaniu po górach.

W piątek, 20 października  o godz. 17:00 gościem Wadowickiej Biblioteki Publicznej będzie Pan Leszek Bartołd – autor książki „Z cukrzycą po górach”.

Pan Leszek pochodzi z Kęt i prawie całe życie zmaga się z cukrzycą. Pierwsze lata choroby, jeszcze z czasów szkoły średniej, spowodowały u autora duży uszczerbek na zdrowiu. Diagnozy wskazywały, że o aktywnym życiu może zapomnieć. Na to wszystko nałożyły się problemy ze wzrokiem, którego leczenie było ograniczone ze względu na cukrzycę.  Jednak udało się usunąć zaćmę z obydwu oczu, a nowe metody leczenia cukrzycy oraz samokontrola autora sprawiły, że zdołał zaakceptować chorobę i wyruszył w ukochane góry. Pan Leszek zwiedził m.in. Słowacki Raj, Bieszczady, Babią Górę oraz Wielką Rycerzową w Żywieckim Parku Krajobrazowym. W trzy dni zdobył obie Połoniny, Bukowe Berdo, Tarnicę, obie Rawki i Kremenaros – a to wyczyn nawet dla zdrowej osoby.

To właśnie wspomniane wędrówki po górach stały się głównym tematem opowiadań zawartych w książce „Z cukrzycą po górach”. Lektura ukazuje nie tylko piękno polskich gór, ale przede wszystkim motywuje do walki z codziennymi słabościami i własnymi ograniczeniami. Każdy, kto sięgnie po tę książkę, odnajdzie interesujący i pięknie wydany cykl reportaży, opatrzony unikatowymi zdjęciami autora.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

Wprowadzono: 16 października 2017