Zbliża się wadowicki 25 Finał WOŚP – będzie się działo!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zbliża się wadowicki 25 Finał WOŚP – będzie się działo!

WOSP 2017

Już 15 stycznia kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wadowickim Rynku. W planach degustacje, licytacje, koncerty a na zakończenie fire show. Wiele atrakcji planowanych jest dla wszystkich, którzy oprócz przekazania datku na WOŚP chcieliby miło spędzić niedzielne godziny w Wadowicach. Nowością w tym roku będzie możliwość wsparcia WOŚP poprzez skorzystanie z terminala płatniczego. Najwięcej będzie się działo od godziny 10:00 na Rynku. Jednym z głównych punktów programu są degustacje kulinarne. Będzie można skosztować potraw gotowanych przez kucharzy MasterChefa. Gośćmi będą Charles Daigneault i Paweł Gradowski. Pojawią się też oscypki z grilla oraz ciasta, które specjalnie dla WOŚP przygotuje Stowarzyszenie Wadoviana. Jak informuje nas Sztab WOŚP, te wszystkie pyszności nie będą miały ustalonej ceny. Każdy, kto zechce wesprzeć Orkiestrę, wrzucając dowolną kwotę do puszki, będzie zaproszony do degustacji. Planowane są również pokazy (ratownictwa medycznego przeprowadzony przez HKR Hufiec Wadowice i rowerowy grupy Aquila ze Stryszowa) oraz koncerty w wykonaniu Orkiestr OSP z Choczni i Kleczy, Leny Czechowicz oraz zespołu Zuza i Mały.

Organizatorzy zaplanowali trzy licytacje w dniu Finału (o godz. 10:00, 11:30 oraz 13:00). Podczas każdej z nich tradycyjnie pojawią się piernikowe serca, który wadowicki WOŚP otrzymał od piekarni Stryszów oraz ciastkarni Kokosek. Ponadto lokalni sponsorzy przekazali następujące rzeczy:

– piłka z podpisami piłkarzy Wisły Kraków oraz piłka z Mistrzostw Europy 2016,

– czapka i bluza z wyprawy Andrzeja Bargiela,

– książka o Elvisie Presleyu,

– gadżety WOŚP: breloki, koszulki, kalendarze,

– smartfon Windows,

– komplet ubrań dla mamy i dziecka od Renaty Mrugały, grafika na szkle, szkatułka z decoupage, zestawy mebli,

– wejściówki do Escape Room Sherlock, bony na siłownię Xtreme Fitness, do salonu kosmetycznego VERA, Studia Fryzur BW oraz bony na sesje zdjęciową w studiu Kocie Kadry.

Nowością w tym roku będzie możliwość zasilenia konta WOŚP poprzez terminal płatniczy. Wszyscy chętni do skorzystania z tej nowoczesnej formy wsparcia Orkiestry będą mogli to zrobić właśnie na Rynku. Również za wylicytowane przedmioty będzie można zapłacić gotówką do puszki lub kartą.
Przez cały czas trwania Finału grupa animatorów Animatu zapewni dobrą zabawę dla dzieci, a na zakończenie (godz. 17:00) zaplanowano pokaz teatru ognia – fire show w wykonaniu grupy Madness.

Wadowicki Finał WOŚP to również imprezy sportowe.

O godz. 11:00 na stadionie w Wadowicach odbędzie się bieg WOŚP, w którym każdy może wziąć udział (zbiórka uczestników o 10.30). Nagrodami będą koszulki. Po biegu będzie można pokibicować podczas meczu Skawa Wadowice – Reszta Świata. Również o 11:00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity zostanie rozegrany turniej koszykówki. Zagrają w nim uczniowie LO z kilku pokoleń.

Pozostałe informacje oraz dokładny plan imprezy:

Facebook: WOŚP Wadowice

Wydarzenie: zobacz

WOSP 2017

Wprowadzono: 2 stycznia 2017