Zielone światło dla budowy ronda na Zaskawiu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Zielone światło dla budowy ronda na Zaskawiu

Rondo na Zaskawiu może zostać wybudowane jeszcze w tym roku. Taką deklarację otrzymał Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński od dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Spotkanie z dyrektorem  Tomaszem Pałasińskim oraz wicedyrektorem ds. Inwestycji Andrzejem Kollbkiem było owocne.

Omówiono inwestycje planowane na drogach krajowych, znajdujących się na terenie gminy Wadowice. Jedną z najpilniejszych spraw jest budowa nowego ronda łączącego skrzyżowanie ulicy Wałowej w Wadowicach z drogą krajową Nr 52.

Jak wiadomo, w przyszłym roku na DK52 rozpoczną się dwa ogromne przedsięwzięcia – przebudowa mostu na Skawie i modernizacja wiaduktu w Kleczy Dolnej. Do czasu zakończenia obu zadań równolegle rozpoczęcie trzeciej inwestycji na tej samej drodze jest praktycznie niemożliwe. To oznacza, że albo wybudujemy rondo teraz, albo dopiero za trzy lata, więc nie ma na co czekać. I właśnie z takim apelem pojechaliśmy  na rozmowę z dyrekcją GDDKiA – mówi Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Jak dodaje burmistrz, informacje są optymistyczne. Jest szansa, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku. W ramach prac planowana jest budowa ronda, a ponadto całej infrastruktury towarzyszącej, m.in. chodników od mostu na rzece Skawie w kierunku skrzyżowania z ulicą Wałową.

Podczas spotkania w Krakowie poruszyliśmy także inne drogowe tematy, dotyczące m.in. południowej obwodnicy, BDI, a także budowy chodników na krajówkach w Choczni, Kleczy i pod Kopiec. Jestem pełen optymizmu i myślę, że współpraca Wadowic z GDDKiA będzie się układać w tej kadencji bardzo dobrze – dodaje Bartosz Kaliński.

Wprowadzono: 8 lutego 2019