„Serce roku 2022” – zgłoś swojego kandydata!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / „Serce roku 2022” – zgłoś swojego kandydata!

Urząd Miejski w Wadowicach ogłasza trzecią edycję konkursu „Serce Roku”, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw prospołecznych. Na zgłoszenie osoby, której moglibyśmy podziękować za trud i serce włożone w bezinteresowną pomoc innym, czekamy do 28 kwietnia 2023r.

Serce Roku 2021 1 - "Serce roku 2022" - zgłoś swojego kandydata!

Poprzedni rok był szczególny. Wojna na Ukrainie oraz sytuacja zdrowotna Oliwierka Komana z Wadowic pokazała ogrom mocy sprawczej jaka tkwi w nas – Polakach, Wadowiczanach, ludziach o ogromnych sercach.

Chcemy docenić te osoby z Gminy Wadowice, które nie odwracały wzroku, a wręcz przeciwnie – wytężały go, by dojrzeć potrzebę, bolączkę, kłopot czy zmartwienie wśród sąsiadów, znajomych czy zupełnie obcych i pomagały im na miarę swoich sił i możliwości. Poprzedni rok dał ku temu mnóstwo okazji.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o zgłaszanie do udziału w naszym konkursie tych, którzy według Was zasługują na wyróżnienie. Mogą to być osoby pomagające indywidualnie lub działające w bardziej zorganizowany sposób tzn. w fundacjach lub stowarzyszeniach.

Dostrzeżenie człowieka będącego w potrzebie jest wyrazem najbardziej humanitarnego oblicza człowieczeństwa – takie postawy chcielibyśmy promować i nagradzać. Mamy świadomość, że osoby, które poświęcają swój czas nie oczekują nic w zamian, bo działają z potrzeby serca. Mimo to, jako wyraz wdzięczności i uhonorowania starań naszych lokalnych wolontariuszy, przewidzieliśmy czek w wysokości 2000 zł na zakup wybranej przez siebie nagrody oraz drugi czek, również opiewający na kwotę 2000 zł, który zostanie przekazany na wskazany przez zwycięzcę cel charytatywny. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia dostępny jest poniżej.

Wprowadzono: 25 kwietnia 2023

Pliki do pobrania: