Blisko 4,5 tysiąca złotych na nagrody pieniężne dla naszych uczniów

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / Blisko 4,5 tysiąca złotych na nagrody pieniężne dla naszych uczniów

To już koniec roku szkolnego, więc pora nagrodzić tych uczniów, którzy przez minione 10 miesięcy nie próżnowali i przynieśli dumę naszej gminie w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. Po raz pierwszy w tym roku wręczono także tytuły „Samorząd Uczniowski Roku”.

Uroczyste przyznanie nagród odbyło się we wtorek (18.06) w Wadowickim Centrum Kultury. W imieniu Rady Miejskiej wyróżnienia wręczali: przewodniczący Piotr Hajnosz oraz radni z Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej: Ludwika Tkacz, Maria Zadora, Anna Pławny, Dorota Balak oraz Łukasz Błasiak.

W tym roku pula nagród naukowych od Rady Miejskiej wyniosła 4440 zł. Największą cześć z tej puli, 1120 zł, zgarnął uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 Choczni, Seweryn Lizak, który w minionym roku szkolnym był laureatem aż trzech konkursów, dwóch historycznych oraz jednego geograficznego.

Nagrody pieniężne wypłacono łącznie 12 uczniom. Oprócz Seweryna Lizaka, otrzymali je: Natalia Dybczak z SP Nr 4 w Wadowicach oraz Magdalena Statkowska z SP w Ponikwi – po 560 zł oraz Mikołaj Ochman z SP w Stanisławiu Górnym – 440 zł.

Pozostali uczniowie: Amelia Grudniewicz z SP Nr 2 w Wadowicach, Mateusz Pieczara z SP Nr 1 w Wadowicach, Jakub Pietrykowski z SP Nr 1 w Wadowicach, Dominik Pływacz z SP w Zawadce, Nikola Czarny z ZSP w Kleczy Dolnej, Michał Koleżyński z SP w Barwałdzie Dolnym, Aleksandra Trafiał z SP Nr 4 w Wadowicach oraz Róża Wilkońska z SP Nr 4 w Wadowicach – otrzymali po 220 zł.

Powyższe nagrody zostały przyznane przez Komisję Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Wadowicach.

To jednak nie jedyne wyróżnienia. W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie zostały przyznane nagrody w konkursie „Samorząd Uczniowski Roku”. Pomysłodawcą konkursu jest Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach, która chciała w ten sposób uhonorować samorządy aktywnie pracujące przez cały rok i podejmujące zróżnicowane działania w szkołach i środowisku lokalnym – m.in. integracyjne, charytatywne czy też proobywatelskie.  Decyzją Kapituły Nagrody wyróżnienie za wzorowe przeprowadzenie wyborów przedstawicieli samorządu uczniowskiego otrzymał Samorząd Uczniowski Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach (opiekun SU – Marcin Niemczak). Nagrody główne „Samorząd Uczniowski Roku” otrzymały natomiast ex  aequo samorządy uczniowskie  Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach (opiekun – Paulina Sarapata) oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni (opiekun – Anna Wolanin).

Nagrody Rady Miejskiej:

Nagrody II stopnia

dla laureatów  konkursów przedmiotowych  – 1.120,00 zł.

1

Seweryn Lizak

Laureat konkursu geograficznego

Finalista konkursu historycznego

Laureat konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o Wolną Polskę”

Laureat konkursu „Umarli abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni

Elżbieta Targosz

Joanna Kozłowska

Nagroda III stopnia

dla wielokrotnych finalistów  konkursów przedmiotowych –  560,00 zł.

1

Natalia Dybczak

Finalistka konkursu z języka polskiego

Finalistka konkursu chemicznego

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

Małgorzata Knapczyk

Jan Kraska

2

Magdalena Statkowska

Finalistka konkursu biologicznego

Finalistka konkursu geograficznego

Szkoła Podstawowa SPSK w Ponikwi

Barbara Kędziora

Wyróżnienia

dla finalistów  konkursów przedmiotowych oraz laureatów konkursów tematycznych  –  220 zł.

1

Amelia Grudniewicz

Finalistka konkursu z języka angielskiego

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach

Agnieszka Bogunia

2

Mateusz Pieczara

Finalista konkursu z języka angielskiego

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

Bartłomiej Sołtysiewicz

3

Jakub Pietrykowski

Finalista konkursu z języka polskiego

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

Agnieszka Gugulska-Pikoń

4

Dominik Pływacz

Finalista konkursu historycznego

Szkoła Podstawowa w Zawadce

Wojciech Hyleński

U C Z N I O W I E   D O T Y C H C Z A S O W Y C H  G I M N A Z J Ó W

Wyróżnienia

dla finalistów  konkursów przedmiotowych oraz laureatów konkursów tematycznych – 220 zł.

1

Nikola Czarny

Finalistka konkursu z języka angielskiego

Zespół Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej

klasa III gimnazjum

Jolanta Podstawa

2

Michał Koleżyński

Finalista konkursu z języka angielskiego

Szkoła Podstawowa SPSK w Barwałdzie Dolnym

klasa III gimnazjum

Beata Salachna

3

Mikołaj Ochman  440,00 zł.

Finalista konkursu geograficznego

Laureat konkursu „Myśli Jana Pawła II”

Szkoła Podstawowa SPSK w Stanisławiu Górnym

klasa III gimnazjum

Barbara Kędziora

Dorota Pelczar

4

Aleksandra Trafiał

Finalistka konkursu geograficznego

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

klasa III gimnazjum

Maria Kozłowska

5

Róża Wilkońska

Finalistka konkursu geograficznego

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

klasa III gimnazjum

Stanisław Zadora

Wprowadzono: 19 czerwca 2019