„Co wiem o Wadowicach i okolicy?” – gminny konkurs w SP Nr 1

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / „Co wiem o Wadowicach i okolicy?” – gminny konkurs w SP Nr 1

VI Międzyszkolny Konkurs Regionalny „Co wiem o Wadowicach i okolicy?” odbył się 23 maja w SP Nr 1 im. Jana Pawła II. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Do rozgrywek przystąpiło dziewięć trzyosobowych drużyn z następujących placówek: ze Szkoły Podstawowej w Babicy, Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni, Szkoły Podstawowej nr 2 w Choczni, Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach, Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach, Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach, Szkoły Podstawowej w Wysokiej i Szkoły Podstawowej w Zawadce.

Konkurs miał na celu rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania historią i kulturą „małej ojczyzny” oraz pogłębienie wiedzy o historii Wadowic i znanych wadowiczanach, popularyzowanie kultury regionalnej. Uczniowie zmagali się z ośmioma zadaniami, pytania dotyczyły m.in. topografii gminy i miasta Wadowice, znanych zabytków, drzewa genealogicznego Karola Wojtyły. Dwie konkurencje nawiązywały do niedawnej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, które na bieżąco oceniało pisemne i ustne zadania. Po chwili przerwy, podczas której uczestnicy skosztowali poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców, zaprezentowany został taniec z flagami w wykonaniu uczennic z klas trzecich. Następnie nastąpiło wyczekiwane rozstrzygnięcie konkursu.

Dyplomy i nagrody dla drużyn wręczał dyrektor Urzędu Miejskiego w Wadowicach Bartłomiej Tkacz oraz dyrektor szkoły Joanna Zając. Głównymi sponsorami konkursu byli: Urząd Miejski w Wadowicach, Muzeum Miejskie oraz Wadowickie Centrum Kultury. Na podium stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawadce – Piotr Gal i Dominik Rolka. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach w składzie: Natalia Dybczak, Zofia Krupnik i Przemysław Pindel. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach w składzie: Dominika Balonek, Dawid Cygan, Izabela Gąsiorek. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Wprowadzono: 28 maja 2019