I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych za nami!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych za nami!

Finał I Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych Gminy Wadowice odbył się 17 lutego br. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Choczni. Szkoła od wielu lat organizuje to przedsięwzięcie, wcześniej skierowane było do uczniów gimnazjum. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Burmistrza Wadowic Bartosza  Kalińskiego.

W eliminacjach szkolnych, które polegały na rozwiązaniu testu obejmującego treści podstawy programowej, wzięło udział 98 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Wadowice. Do finału zakwalifikowało się 20 uczniów z prawie wszystkich gminnych placówek, przystąpiło do niego 19 uczestników. Jedenastoosobowe jury, składające się z nauczycieli  języka angielskiego, wyłoniło zwycięzców.

Uczniowie przedstawiali przed Komisją Konkursową wcześniej przygotowaną prezentację pt.: Jak smakuje świat, czyli co warto spróbować w podróży!

Jury oceniało: bogactwo słownictwa i struktur gramatycznych, wymowę, spójność wypowiedzi. Dodatkowe punkty przyznawano za ciekawą interpretację tematu.

Zwycięzcy I Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów VII i VIII Szkół Podstawowych Gminy Wadowice:

I-m –Alicja Jóźwiak- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

II m- Ewa Góralczyk –Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

III m- Milena Rusak- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

Wyróżnieni:                                                                                                                                            

Maciej Mazur- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

Julia Pławny- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach.

Na pochwałę zasługuje rzetelne przygotowanie młodzieży oraz duże zaangażowanie nauczycieli.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody oraz dyplomy, pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni. Nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do konkursu wręczono okolicznościowe podziękowania.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Materiał fotograficzny i prasowy: SP Nr 2 w Choczni

Wprowadzono: 17 lutego 2020