Konsultacje społeczne – Park and Ride w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Konsultacje społeczne – Park and Ride w Wadowicach

Zapraszamy serdecznie do ogródka konsultacyjnego, w którym będziemy omawiać „Stworzenie zintegrowanego transportu miejskiego w Wadowicach poprzez budowę węzła przesiadkowego, parkingów Park&Ride oraz ciągu pieszo-rowerowego”.

Park and Ride

Konsultacje odbędą się 9, 16 i 23 (piątki) września 2016 roku w godzinach 14.00 – 16.00 na placu Jana Pawła II (przed Urzędem Miejskim).

Co to jest system Park&Ride?

Park&Ride czyli Parkuj i Jedź to program mający na celu pozostawienie przez kierowców samochodów na parkingach, które zlokalizowane są na obrzeżach miasta, a następnie korzystanie z transportu publicznego bądź jednośladu.

Co planujemy w ramach tego zadania?

a/  Opracowanie koncepcji oraz programu funkcjonalno-użytkowy obejmującego budowę trzech parkingów: dwóch zlokalizowanych przy dworcu PKS i PKP oraz parkingu w miejscu istniejącym przy ul. Sienkiewicza w Wadowicach. Ponadto w ramach budowy parkingu przy dworcu PKS powstanie garaż jednokondygnacyjny, który jednocześnie będzie stanowił zadaszenie dla osób korzystających z odjeżdżających busów.

b/  W ramach zadania do wykonania konieczna będzie modernizacja oraz budowa nowego oświetlenia, budowa chodników, powierzchni zielonych oraz przebudowa infrastruktury towarzyszącej. W miejscach skrzyżowań z drogami publicznymi i przejściami PKP zachodzi potrzeba ich przebudowy, a nad potokiem Choczenka budowy nowej kładki dla pieszych i rowerzystów.

c/  Parkingi zostaną wyposażone między innymi w stojaki rowerowe, wiaty, ogrodzenie, serwis naprawczy. Do projektowanego parkingu przy ul. Sienkiewicza projektuje się nowy układ drogowy.

d/  Na głównych trasach wjazdowych do Wadowic zlokalizowanie elektronicznych tablic informujących o bieżącym zapełnieniu parkingów.

e/ W ramach utworzenia zintegrowanego transportu miejskiego w Wadowicach planuje się budowę ścieżki rowerowej oraz ciągów pieszo – rowerowych wzdłuż przebiegu obwodnicy miasta i drogi krajowej nr 52 i nr 28 oraz dróg gminnych na odcinku pomiędzy ul. Graniczną a ul. Polną w Wadowicach na długości ok. 5km.

Jak Tobie podoba się ten projekt? Podziel się z nami swoją opinią!

Wprowadzono: 6 września 2016