Międzynarodowa mobilność uczniów z Jaroszowic – pokonała covida!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / Międzynarodowa mobilność uczniów z Jaroszowic – pokonała covida!

Drugi etap wyjazdu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowicach do Hiszpanii odbył się między 8 a 15 maja br.

20210514 085730 1 1024x768 - Międzynarodowa mobilność uczniów z Jaroszowic - pokonała covida!

Wyjazd był kilkakrotnie przekładany z powodu pandemii. Dzięki ogromnej determinacji nauczycieli: Agnieszki Jewuły, Magdaleny Wiercimak i Aleksandry Zadory udało się w pełni zrealizować projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów” pt. „Moja szkoła, moje miasto, mój kraj”. W ramach projektu uczniowie kl. VI-VIII poznali tradycje, zwyczaje i kulturę Hiszpanii. Przygotowywali się do wyjazdu biorąc udział w zajęciach z zakresu kultury, historii, środowiska przyrodniczego oraz języka angielskiego. Spędzili tydzień w zaprzyjaźnionej szkole Ave  Maria Casa Madre w Granadzie. Brali udział w zajęciach w hiszpańskiej szkole, doskonaląc język angielski oraz poznając metody nauczania w tamtejszej placówce. Poznali między innymi Muzeum Historyczne Alhambra, Pargue de las Ciencias, dawną dzielnicę arabską Albaicin i Sacromonte, zamek Gibralfaro, Muzeum Pabla Picassa. Wyjazd pozwolił zintegrować grupę uczniów szkoły po prawie rocznej izolacji spowodowanej pandemią. Wszyscy bezpiecznie wrócili do kraju. Teraz pragną podzielić się wrażeniami z podróży z kolegami z innych klas oraz szkół z naszej gminy.

Szczegółowe sprawozdania z projektu można przeczytać na stronie szkoły w Jaroszowicach: http://zspjaroszowice.szkolnastrona.pl/

Materiał fotograficzny i prasowy: Dyrektor Szkoły – M. Zadora.

 

Wprowadzono: 27 maja 2021

-