Przetarg na przebudowę ulicy Lwowskiej ogłoszony!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Przetarg na przebudowę ulicy Lwowskiej ogłoszony!

Ruszył przetarg na przebudowę ulicy Lwowskiej, na którą przed miesiącem Gmina Wadowice pozyskała ogromną dotację rządową – 6,2 mln zł. Termin składania oferty upływa 18 listopada.

– Zachęcam wszystkie lokalne firmy do udziału w przetargu. To będzie największa inwestycja w Wadowicach od wielu lat! – zachęca Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Przetarg został ogłoszony w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Wadowicach (TUTAJ).

Ulica Lwowska w ciągu dwóch najbliższych lat przejdzie ogromną metamorfozę.  W tym roku Gmina Wadowice wywalczyła  na jej przebudowę aż 6,2 mln zł dofinansowania rządowego.

To największa dotacja Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) spośród wszystkich gmin w Małopolsce!

Dzięki pozyskanym środkom pieniężnym centralna ulica w naszym mieście zmieni się nie do poznania i stanie się wizytówką Wadowic. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji . Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

– Ulica Lwowska zyska nowy blask, ale nadal pozostanie drogą, nie będzie deptakiem. Na całym odcinku o długości jednego kilometra wymienimy konstrukcję drogi i nawierzchni, a na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i Legionów wybudujemy nowe rondo. Zakres prac obejmuje również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych skrzyżowań, zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudujemy sieć oświetleniową, pojawią się nowe latarnie z lampami typu LED – wymienia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

To jednak nie wszystko, bo w ramach inwestycji czeka nas również wiele prac „podziemnych”. Ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych.

Całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do końca 2021 roku.

Wprowadzono: 23 października 2019