Rowerem nad Jezioro Mucharskie?

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Rowerem nad Jezioro Mucharskie?

Dobre informacje dla miłośników dwóch kółek. Włodarze gmin Wadowice, Mucharz i Stryszów będą wspólnie się starać o budowę ścieżki rowerowej łączącej Papieskie Miasto z Jeziorem Mucharskim.  Burmistrz Wadowic zorganizował w tej sprawie spotkanie z wójtami.

Do spotkania doszło w Urzędzie Miejskim w Wadowicach. W rozmowie z burmistrzem Bartoszem Kalińskim wzięli udział wójtowie gmin Mucharz i Stryszów, Renata Galara i Szymon Duman, a także radna gminna z Jaroszowic-Zbywaczówki, Maria Potoczna.

Spotkaliśmy się, aby omówić kwestię budowy ścieżki rowerowej z Wadowic nad Jezioro Mucharskie. Wspólnie będziemy się starać w Urzędzie Marszałkowskim, aby sieć VeloMałopolska w końcu dojechała do nasze gminy i objęła całą lewobrzeżną część Skawy, od Tomic aż do gminy Mucharz – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Tylko dzięki współpracy i chęci porozumienia mogą powstawać wartościowe projekty – podkreśla wójt Stryszowa, Szymon Duman.

VeloMałopolska to zintegrowana sieć tras rowerowych, która ma objąć całe Województwo Małopolskie. Projekt zakłada budowę ośmiu takich tras, m.in. VeloSkawa o długości 126 km.

VeloSkawa będzie zlokalizowana w zachodniej części Małopolski i biec przez pięć powiatów: suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski oraz olkuski. Poprowadzi przez atrakcyjne miejsca doliny rzeki Skawy m.in. w pobliżu zbiornika w Świnnej Porębie. Na mapie trasy znajdą się m.in. Sucha Beskidzka, Wadowice, czy Sanktuarium O. Bernardynów w Alwerni.

Wprowadzono: 31 stycznia 2019