Spotkajmy się wspólnie na 98. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Spotkajmy się wspólnie na 98. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Dzień 18 maja to ważna data nie tylko dla wadowiczan. W tym dniu przed 98 laty urodził się Karol Wojtyła – Święty Jan Paweł II. Pragnąc w szczególny sposób upamiętnić tę datę, serdecznie zapraszamy do włączenia się w radosne świętowanie urodzin jednego z najwybitniejszych Polaków.

Coroczną tradycją obchodów urodzin Świętego Jana Pawła II jest ogólnopolski zlot szkół nazwanych jego imieniem. Dzieci i młodzież z całej Polski spotkają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach, skąd następnie wspólnie przemaszerują na Plac Jana Pawła II, aby wziąć udział we mszy świętej w Bazylice Ofiarowania NMP o godzinie 11.00.

Kolejnymi punktami programu tegorocznych uroczystości są:

  • 12.30 – rozstrzygnięcie konkursu „Słowo Jana Pawła II do młodych”i uroczyste krojenie tortu urodzinowego Jana Pawła II i poczęstunek dla uczestników wydarzenia,
  • 14.00 – koncert orkiestr strażackich
  • 20.00koncert zespołu Raz Dwa Trzy „Ważne piosenki”

Koncert zespołu Raz Dwa Trzy to zbiór ważnych piosenek – opowieści o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy, którym nikt nie pozostanie obojętny. Po raz kolejny podczas koncertu organizowanego przez Gminę Wadowice funkcjonować będzie strefa dla niepełnosprawnych – specjalnie wydzielone miejsce w pobliżu sceny, gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą mogły w komfortowych warunkach uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zapraszamy  serdecznie wszystkich zainteresowanych – wejście do strefy znajdować się będzie od strony budynku Urzędu Miejskiego.

Wadowiczanie zakończą świętowanie 98. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w niedzielę 20 maja. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II we współpracy z Gminą Wadowice zapraszają na koncert oratorium „Tu es Petrus” pod kierownictwem Piotra Rubika, który rozpocznie się o godzinie 17:00 na Placu Jana Pawła II.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Obchody urodzin Świętego Jana Pawła II odbędą się w ramach Tygodnia Kultury Lokalnej. Gmina Wadowice pozyskała na realizację projektu dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w wysokości 88.946,00zł.

Wprowadzono: 14 maja 2018