Szkoła Podstawowa Nr 1 świętuje urodziny swojego Patrona

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Edukacja w Gminie Wadowice / Szkoła Podstawowa Nr 1 świętuje urodziny swojego Patrona

Do tej rocznicy uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Na świetlicy szkolnej, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kęder, pracowano nad modelem barki z papieru. „Barka” była ulubioną pieśnią Jana Pawła II. Papież znał na pamięć każde jej słowo, dlatego też stała się symbolem pamięci o Nim. W dniu urodzin barka krążyła między salami, gdzie uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wylosowania dla siebie sentencji ze słowami Jana Pawła II.

06 1024x682 - Szkoła Podstawowa Nr 1 świętuje urodziny swojego Patrona

Tradycyjnie 18 maja jest dniem o innej niż zwykle organizacji – w tym dniu odbywają się zajęcia z wychowawcami. Część starszych uczniów uczestniczyła w nich online, a część stacjonarnie. Była to okazja do refleksji nad tym, co zapamiętaliśmy z nauczania Ojca Świętego oraz odświeżenia faktów z Jego życia. Uczniowie wykonywali plakaty, brali udział w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Pomimo deszczowej aury trzy oddziały wybrały się na spacer do klasztoru Karmelitów Bosych.

Pierwszoklasiści wspólnie stworzyli dwie książki o Janie Pawle II. Drugoklasiści wykonali laurki dla Ojca Świętego z podziękowaniami. Dla trzecioklasistów panie wychowawczynie przygotowały turniej wiedzy o Janie Pawle II. Przydały się w nim różne umiejętności, jedną z konkurencji było składanie pudełka na kremówki!

Uczniowie nie zapomnieli o wspólnym zaśpiewaniu ulubionej pieśni Ojca Świętego. „Barka” wybrzmiała na sali gimnastycznej, gdzie zebrani podziwiali także wspaniały występ trzecioklasistki Zofii Legień. Zosia zatańczyła do utworu „Strumień” – tekst został zaczerpnięty z „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II.

Materiał fotograficzny i prasowy – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach

Wprowadzono: 20 maja 2021

-