Zakończenie roku szkolnego, przed uczniami dwa miesiące wakacji

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zakończenie roku szkolnego, przed uczniami dwa miesiące wakacji

Na ten dzień wielu z nas czekało już od tygodni. To dzisiaj, 23 czerwca rozpoczął się najmilszy czas roku – wakacje! W głowie już szum fal, złoty piasek i słońce, ale zanim uczniowie na dobre wejdą w wakacyjny klimat spotkali się po raz ostatni w swoich szkołach, by podsumować całoroczną naukę i zebrać zasłużone laury za wytężoną pracę.

O tym, że mamy zdolne dzieci i młodzież wiemy bardzo dobrze. Spore ich grono zostało nagrodzone gminnymi nagrodami naukowymi już kilka dni temu. Powody do szczególnego świętowania miała dziś także dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach. Po raz pierwszy w historii szkoły zakończyła rok szkolny pierwsza klasa sportowa o profilu piłka siatkowa. Podczas uroczystości na ul. Sienkiewicza obecna była Wiceburmistrzyni Wadowic Ewa Całus, która na ręce dyrekcji i nauczycieli szkoły złożyła gratulacje a uczniom życzyła kolejnych sukcesów w nauce. Specjalne wyróżnienia powędrowały na ręce rodziców tych dzieci, które w sposób szczególny wyróżniły się w minionym już roku szkolnym.

Wiceburmistrzyni odwiedziła dziś również Zespół Szkół Publicznych w Jaroszowicach, gdzie miała przyjemność przekazać dyrekcji specjalną nagrodę – pyłomierz, który szkoła wywalczyła w konkursie „Na straży czystego powietrza”, organizowanym przez Urząd Miejski w Wadowicach z okazji Dnia Ziemi. Z nagrody  za najlepszy film o tematyce antysmogowej, w ramach tego samego konkursu, cieszył się uczeń Gimnazjum w Jaroszowicach Oskar Sienkiewicz. Oskar otrzymał voucher na laptop. Gratulujemy!

Pierwszy weekend wakacji to wspaniała okazja do świętowania. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z bogatej oferty imprez mających miejsce na terenie naszej gminy i objętych patronatem Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

W sobotę, 24 czerwca o godzinie 14.00 w Gorzeniu Górnym Rada Sołecka zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w budynku starej szkoły. Główną nagrodą festynu będzie ufundowany przez Burmistrza Wadowic rower. Tego samego dnia, w Wadowicach będzie miał miejsce Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Osiedlową nr3, która zaprasza od godziny 14.00 na teren Przedszkola nr 1 przy ulicy Gimnazjalnej 10. Również w sobotę od godziny 14.00, na Placu przy Domu Strażaka w Jaroszowicach w Jaroszowicach odbędzie się Festyn Rodzinny, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi pod Jaroszowicką Górą. Podczas festynu zostanie wręczony rower od Burmistrza Wadowic.

W niedzielę, 25 czerwca organizatorzy Zawodów i Zabaw z okazji Dnia Dziecka w Kaczynie z pewnością nie pozwolą się Państwu nudzić. Rada Sołecka oraz OSP Kaczyna zapraszają w godzinach 11:00 – 17:30 na plac zabaw w Kaczynie gdzie czeka moc atrakcji i kolejny rower od Burmistrza Wadowic. W przypadku niepogody organizatorzy zastrzegają możliwość przeniesienia zabawy do siedziby OSP Kaczyna.

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim uczniom składamy życzenia wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji,  miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Niektórzy z nas będą mieli okazję poznawania dalszych zakątków naszej ojczyzny. Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze – pozostaną na zawsze pięknymi wspomnieniami. Jednak pewnie wiele osób spędzi wakacje w domu – jesteśmy przekonani, że i w naszej gminie odkryją mnóstwo ciekawych miejsc, do których zawsze będą chętnie powracać. Wszystkim życzymy, by tegoroczne wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń.

Wprowadzono: 23 czerwca 2017

-