Znamy już wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Znamy już wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Już wiadomo, jakie inicjatywy będą realizowane w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. W subregionie podhalańskim, do którego należy powiat wadowicki, będzie ich aż dziewięć.

W 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego mogliśmy głosować od 10 września do 5 października 2018 roku. Każdy, kto skończył 16 lat, mógł oddać tylko jeden głos – do wyboru miał dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym mieszka. Mieszkańcy naszego subregionu (powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański, wadowicki) mogli wybrać jedną z 23 propozycji. Głosy oddawać można było m.in. w Urzędzie Miejskim w Wadowicach. Kwota, jaką Województwo Małopolskie przeznaczyło na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego, to 8 milionów złotych.

W sumie w tym roku oddano ponad 166 tys. głosów, z czego aż 40 014 oddali mieszkańcy subregionu sądeckiego – to najlepszy wynik 3. edycji BO Małopolska. Na drugim miejscu uplasował się subregion tarnowski (33 573 głosów), a na trzecim – Podhale (25 353 głosów). Wśród zwycięskich projektów są inicjatywy sportowe, kulturalne, prospołeczne czy edukacyjne. Mieszkańcy naszego subregionu najchętniej głosowali na projekt, dzięki któremu w powiecie myślenickim pojawią się kolejne defibrylatory AED ratujące życia mieszkańców. W subregionie podhalańskim odbędą się też spotkania promujące regionalne talenty, treningi sportowe czy spotkania z kulturą, natomiast w wyniku przebudowy w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. S. Jasińskiego w Zakopanem powstanie centrum edukacji prozdrowotnej dla dorosłych.

Pełna lista zwycięskich zadań dostępna jest na stronie: https://bo.malopolska.pl/index.php/wyniki2018?fbclid=IwAR2KAugsihYmiR2wnU4kmzqzeop_yDqPACXRooBYh6MnLZCVZhWEBpv3ZK4

Poniżej prezentujemy listę zwycięskich projektów z subregionu podhalańskiego.

Wprowadzono: 16 listopada 2018