Znamy już zwycięskie propozycje projektów w Budżecie Partycypacyjnym (Obywatelskim)

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Znamy już zwycięskie propozycje projektów w Budżecie Partycypacyjnym (Obywatelskim)

Pierwsza edycja Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) w Gminie Wadowice już za nami. W ubiegłą niedzielę zakończyło się trwające 10 dni głosowanie, a dziś możemy już przedstawić oficjalne jego wyniki.

Przypomnijmy, że w głosowaniu wybieraliśmy trzy z dwunastu propozycji projektów, przyznając im trzy, dwa oraz jeden punkt. Głosować można było tradycyjnie – wrzucając karty do urn, korespondencyjnie oraz elektronicznie. W głosowaniu tradycyjnym udział wzięło 1519 osób, w elektronicznym – 790, w głosowaniu korespondencyjnym nie wpłynął żaden głos.

Po przeliczeniu punktów oddanych na poszczególne propozycje projektów powstała tzw. lista rankingowa. Zgodnie z „Zasadami i trybem przeprowadzania Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego)” środki przeznaczone na budżet (700 000 zł) zostały rozdysponowane na propozycje, które zdobyły największą liczbę punktów. Regulamin BPO mówi, że w przypadku, w którym nie wystarcza środków na realizację kolejnego projektu na liście, zarekomendowany do realizacji uznaje się kolejny, którego budżet mieści się w kwocie, która pozostała do dyspozycji.

Ranking projektów:

W związku z powyższym do realizacji w 2019 roku rekomenduje się następujące propozycje projektów:

  1. Chocznia na sportowo – nowe boisko ze sztuczną trawą!
  2. Samoobsługowe stacje naprawy rowerów w gminie Wadowice!
  3. Moje pudełko życia
  4. W młodych siła – warsztaty dla samorządów uczniowskich
  5. Aktywny i zdrowy senior
  6. Twój pies, Twoja kupa

Gratulujemy Autorom zwycięskich propozycji projektów, dziękujemy wszystkim Mieszkańcom, którzy przyłączyli się do Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) na każdym z jego etapów – od momentu wspólnego wypracowywania jego zasad w Zespole ds. budżetu obywatelskiego, poprzez konsultacje społeczne, spotkania diagnostyczne, składanie propozycji, Forum Mieszkańców, aż po udział w głosowaniu. Dziękujemy również Radzie ds. Budżetu Partycypacyjnego (Obywatelskiego) za merytoryczne wsparcie, zwłaszcza na etapie weryfikacji wniosków.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi wynikami głosowania.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 18 października 2018