Nadjeżdża Ponikiew Time Trial!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / Nadjeżdża Ponikiew Time Trial!

Halo Ponikiew i Gorzeń Dolny. Już w sobotę (3.10) przyjedziemy do Was… na rowerach! W czwartek (1.10) odbyła się konferencja prasowa przed wielkim corocznym wyścigiem kolarskim „Ponikiew – Time Trial”, zorganizowanym przez KS Aquila Peleton Wadowice.  

DSC 9138 1024x566 - Nadjeżdża Ponikiew Time Trial!

Na pytania dziennikarzy odpowiadali prezes KS Aquila Wadowice – Andrzej Kramarczyk oraz członek grupy kolarskiej Peleton Wadowice – Artur Byrski. Obie grupy kolarskie postanowiły przed rokiem połączyć siły i stworzyły Klub Sportowy Aquila Peleton Wadowice.

W tym roku wyścig dedykowany jest 100. Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Zawody rozpoczną się w sobotę o godzinie 14:00 przy Pizzerii Czartak. Dwie godziny wcześniej otwarte zostanie biuro zawodów. Trasa wyścigu będzie miała 6,5 kilometra i pobiegnie główną ulicą Ponikwi. Zawodnicy wystartują indywidualnie w 1-minutowych odstępach czasowych. Organizatorzy przewidzieli trzy kategorie: Kobiety OPEN, Mężczyźni OPEN oraz kategoria wiekowa +50. Zapisy na zawody trwają do 1 października. Jeśli lista startowa nie będzie zamknięta, będzie możliwość zapisu w dniu startu.

DSC 9151 1024x684 - Nadjeżdża Ponikiew Time Trial!

 

– Kto już brał udział, dobrze wie o co chodzi i dlaczego warto do nas zajrzeć. Wszystkich pozostałych zapewniamy, że nie będą żałować. Krótki dystans? Przejedź sam i zobacz jak wyglądają zawodnicy na samej górze. Do sedna – sportowe wydarzenie, atmosfera rywalizacji, ale i przyjazne nastawienie wszystkich wokół. Zapraszamy zarówno osoby które będą rywalizowały o „pudło”, jak i tych którzy będą chcieli zmierzyć się z podjazdem na rowerze trekkingowym – zachęca Artur Byrski.

Jednym ze sponsorów wyścigu jest Gmina Wadowice, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Więcej informacji o wyścigu znajdziecie stronie www.peletonwadowice.pl

Link do zapisów: www.peletonwadowice.pl/zapisy

Wprowadzono: 1 października 2020