Przed nami historyczne wydarzenie w Wadowicach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / Przed nami historyczne wydarzenie w Wadowicach!

Wadowice gościły już w tym roku Premiera i Prezydenta Polski, a wiele lat temu dwóch Papieży. Jednak takiego wydarzenia jeszcze w historii Miasta nie było. Już we wtorek (7.07) w Wadowicach odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej!  W tym  dniu Urząd Miasta będzie  nieczynny.

7 lipca br. w Wadowicach odbędą się rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski, Węgier, Słowacji i Czech. Będzie to pierwsze spotkanie na tym szczeblu w ramach polskiej prezydencji w V4, która rozpoczęła się 1 lipca br.

– Bardzo cieszę się, że możemy być gospodarzami tego wydarzenia. Niewątpliwie sprawi ono, że oczy nie tylko całego kraju, ale również i Europy będą tego dnia zwrócone na Wadowice – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. – Współpraca na płaszczyźnie V4 jest kluczowym elementem aktywności Polski w regionie Europy Środkowo- Wschodniej, a agenda tegorocznego spotkania obejmie kwestie o dużym znaczeniu dla polskiej polityki zagranicznej – dodaje burmistrz.

Gospodarzem szczytu będzie szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Minister przedstawi główne założenia rotacyjnej, rocznej prezydencji.  Wśród głównych punktów agendy szczytu są m.in. Wieloletnie Ramy Finansowe, prezydencja Niemiec w Radzie Unii Europejskiej, kwestia rozszerzenia Unii Europejskiej, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny.

Rozmowy plenarne ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej odbędą się w Urzędzie Miasta w Wadowicach. Następnie Jacek Czaputowicz, Tomáš Petříček, Ivan Korčok i Péter Szijjártó złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, odwiedzą Bazylikę i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Szanowni Mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że dnia 7 lipca br. Urząd Miejski w Wadowicach będzie nieczynny dla bezpośredniej obsługi petentów ze względów organizacyjnych. Za utrudnienia przepraszamy!

 

Wprowadzono: 6 lipca 2020