Z Wadowic do Radzymina… na hulajnogach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / Z Wadowic do Radzymina… na hulajnogach!

Wadowice są w tym roku miejscem startów wszelakich rajdów i wyścigów upamiętniających 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Z naszego rynku startowali już kolarze, biegacze, a nawet gołębie. Tym razem z Wadowic wyruszyła Ekosztafeta, która jedzie do Radzymina na… hulajnogach!

DSC 6822 1024x668 - Z Wadowic do Radzymina… na hulajnogach!

W poniedziałkowy poranek z wadowickiego rynku wyruszyła „Ekosztafeta”. Kilkoro  śmiałków ma do pokonania około 500 kilometrów z Wadowic do Radzymina na elektrycznych hulajnogach. Na starcie rajdu pojawił się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który pogratulował uczestnikom wspaniałej inicjatywy i życzył bezpiecznego dotarcia do celu. Organizatorem wydarzenia jest Emobi – Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu

Sztafeta odbywa się w ramach projektu pt. „ Klimat jest dobrem wspólnym. Ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II”. Projekt zakłada przygotowanie i organizacje serii wydarzeń i wypraw z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II i 100 rocznicy Cudu nad Wisłą, który miał miejsce właśnie w Radzyminie. Jednym z elementów projektu jest wspomniana Ekosztafeta.

Założenie jest takie, że w podróży biorą udział tylko pojazdy elektryczne. Na czele peletonu jadą hulajnogi, a za nimi podążają samochody, w tym polski elektryczny pojazd Sokół 4×4.

Trasa sztafety prowadzi wzdłuż miast położonych nad Wisłą, takich jak: Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Tarnobrzeg, Sandomierz, Józefów Nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Puławy, Dęblin, Góra Kalwaria, Warszawa. Finał tej sztafety przewidziano w sobotę (15 sierpnia) w Radzyminie.

Wprowadzono: 10 sierpnia 2020