Zagrali 99 meczów szlakami św. Jana Pawła II. Setny zagrają w Wadowicach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / Zagrali 99 meczów szlakami św. Jana Pawła II. Setny zagrają w Wadowicach!

Rozegrali 99 meczów szlakami Jana Pawła II, podróżując nie tylko po Polsce, ale po całej Europie. Setny zagrają w Wadowicach! Już 5 lipca do Wadowic zawita reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu, która zagra towarzyski mecz z oldbojami Zaskawianki Wadowice na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.

Wszystko zaczęło się sześć lat temu w… Wadowicach. To właśnie wtedy reprezentacja Polski plus 35 w Futsalu zagrała pierwszy mecz szlakami Jana Pawła II, mierząc się z oldbojami Zaskawianki Wadowice. Spotkanie zaczęło się zwycięstwem 15:5 reprezentacji. Po sześciu latach dojdzie do rewanżu.

– Postanowiliśmy wtedy, że wszystkie spotkania do końca 2014 roku będziemy rozgrywać szlakami Jana Pawła II, w miejscowościach ściśle związanych z naszym Papieżem. Okazało się jednak, że tych szlaków jest tak wiele, że podążamy nimi już 6 lat! Byliśmy m.in. w Wiedniu, Sztokholmie, Berlinie, Monachium, w Antwerpii, Coventry, Paryżu oraz w całej Polsce, w szczególności w Małopolsce. Razem uzbierało się 99 spotkań, setny mecz nie może się odbyć w innej miejscowości jak w Wadowicach, gdzie wszystko się zaczęło – opowiada Tomasz Porwet, selekcjoner reprezentacji Polski.

Mecz pierwotnie miał się odbyć w maju podczas uroczystości 100-lecia urodzin w Wadowicach, jednak ze względu na stan epidemii zostało przełożone na niedzielę – 5 lipca. Pierwszy gwizdek tego arcyciekawie zapowiadającego się spotkania zabrzmi o godzinie 11:00 na wadowickim orliku (ul. Błonie).

Zachęcamy do kibicowania i przychodzenia całymi rodzinami. Dla dzieciaków zaplanowano specjalną strefę gier i zabaw sportowych, a jednym z gości wydarzenia będzie mistrz żonglerki Andrzej Kukla, który wystąpi dla nas w przerwie spotkania.

Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu istnieje od 1995 roku i jest oficjalną drużyną Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku świętuje zatem 25-lecie istnienia. W kadrze grają byli zawodnicy piłki halowej, ale także piłkarze znani z boisk trawiastych.

Wprowadzono: 29 czerwca 2020